Sir Ağda Nedir? Nasıl Yapılır?

Sir ağda, yapışkanlık özelliğine sahip olan çam reçinesinden üretilir. Doğal bir epilasyon kaynağı olması sebebiyle tercih edilir. Natürel olmasının nedeni, ısı ve akışkanlık özelliğini doğal yollardan kazanmasıdır. Bu özelliği tarih boyunca en etkili aracı olarak kullanılmasını sağlamıştır. Günümüzde de en çok rağbet gören bu yönde kullanılan  yöntemlerinin başında gelmektedir.

Sir maddesi derinin altındaki kıl köklerinin etkinliğini azaltır ve gövde vermesini engeller. Bununla beraber kalıcı olarak kıllardan kurtulmak bu ağdanın düzenli kullanımına bağlıdır.

Uzmanlar sir ağdanın doğru kullanımını, ehil kişilerin uygulamasını ve hijyen kurallarına riayet edilmesini önermektedirler. Kullanıcısının çam reçinesine alerjik reaksiyonu olması durumunda geçici de olsa sorunlarla karşılaşılacağını uzmanlar ayrıca belirtmektedirler.

Sir Ağda Yaptırmanın Yararları Nelerdir?

  • Oldukça temiz ve ten pürüzsüzlüğünü sağlayan ağda yapmanıza vesiledir.
  • İçerisinde diğer ağdalar gibi şeker içermemesi nedeniyle kıl köklerinin büyümesini engeller ve onları zayıflatır.
  • Uzun süreli kullanımda kalın nitelikli, güçlü kılları bile zayıflatır ve sayılarını azaltır.
  • İşlem esnasında ölü derinin atılmasını, gözeneklerin açılmasını, derinin oksijenle beslenmesini sağlar.
  • Deri yüzeyinde kalan batık ve kıl dönmelerini ortadan kaldırır.
  • Güvenilir ellerde yapıldığında ve kullanım sonunda vücut nemlendirildiğinde vücudun esnekliğini ve yer çekimine karşı koyucu özelliği kazanmasını sağlar.

Sir Ağda Nasıl Kullanılır?

Sir ağda yapılmadan önce uygulanacak bölgenin kozmetik maddelerden ve kremlerden tamamen arındırılmış olması elzemdir. Etkili sonuç için aşağıdan yukarıya doğru çekilmelidir.

Hassas bölge kullanımlarında uzman görüşü ve ehil ellerde yapılması sağlığınız açısından göz ardı etmemeniz gereken önemli bir husustur. Sir ağda nasıl kullanılır tam olarak bilmeyen kişilerin uygulaması sonucunda uzun süre kalıcı olacak tahrişlerle karşılaşılması olasıdır. Sir ağda Ankara merkezleri arasında gönül rahatlığı ile bizi tercih edebilirsiniz.

Sir Ağda Yaptırmanın Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Sir ağdanın sağlık açısından bilinen bir zararı bulunmamaktadır. Çam reçinesine alerjisi bulunmayan kişilere, uzman ellerde yapılan ağdanın hiçbir zararı yoktur.

Regl dönemlerinde yapılması vücutta ödem oluşması nedeniyle tercih edilmemelidir. Çünkü bu dönemde işlem sonucunda daha çok sancı ve ağrı olabilmektedir. Bu dönemden en az 3 gün önce veya 3 gün sonra yaptırmanız daha uygundur.

Sir Ağda Herhangi Bir Hastalığa Sebebiyet Verir Mi?

Sir ağdanın doğal yapısı gereği içerisinde kimyasal madde veya bakteriyel mikroorganizma bulunmamaktadır.

Uygulama esnasında herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız sebep, akışkanlık özelliğini kaybetmiş, yapısal bozukluğa uğramış sir ağda kullanılması veya yapılırken temiz ve ehil ellerde yapılmamış olmasıdır.

Sir ağda tek kullanımlık olmalıdır. Birden fazla kişiye yapılan sir ağdalar AIDS, Hepatit gibi bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Sir ağda Ankara merkezleri arasında seçim yaparken epilasyonunu yaptırdığınız merkezin güvenilir olduğuna, hijyene tek kullanımlık olduğuna ve ehil ellerde yapıldığına emin olmalısınız.