Tunalı Hilmi Caddesi No: 90/6 Kavaklıdere Pazar Hariç 09:00-19:00 (0312) 426 22 88
0

Blog

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler.

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Eminim ki sizde özellikle sıcak yaz aylarında istenmeyen tüyleriniz’den kurtulmak istemişsinizdir. Ama tüyleriniz’den kalıcı bir şekilde kurtulmak isterken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu unutmayın…

İşte lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenler..

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer kullanılarak yok edilmesidir. Uygulaması yapılan lazer ışığı, kıl kökündeki melanin adlı pigmenti tanır ve nüfuz eder. Isıya dönüşen lazer kıl kökünü bir daha çıkamayacak halde tahrip eder.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon birkaç aşamadan oluşuyor. Önce lazerin uygulanacağı alan temizleniyor, ardından bu alandaki tüyler kısaltılarak lazerle taranıyor. Lazer deriden geçerek kıldaki melanin pigmenti tarafından emiliyor. Saniyeden kısa süre içinde işlem gören kıl pigmentleri yok oluyor. Uygulama yapılacak alanın genişliğine bağlı olarak tedavinin süresi birkaç dakika ile birkaç saat arasında değişiyor. Tüyler de 2-3 gün içerisinde kendiliğinden dökülüyor.

Geleneksel Yöntemlere Göre Avantajları Neler?
Lazer epilasyonun, geleneksel yöntemlere nazaran çok daha az az vakit harcaması, kıyaslanamayacak kadar güçlü olması, ömür boyu kalıcı olması, yok denecek kadar az acı vermesi ve kısa sürede geniş bölgelere uygulanabilmesi bu yöntemin geleneksel yöntemlerden daha avantajlı olduğunu gösteriyor.

Güvenilir Bir Yöntem Mi?
Lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenlerden biri de lazer epilasyon’un güvenli olup olmadığı hususu. Öncelikle kurallara uygun olarak yapılan hiçbir lazer operasyonunun kötü sonuçlara yol açmadığını belirtmem gerek. Ancak olumsuz bir tablonun ortaya çıkmaması için dikkatli olunması gereken bazı hususlar var. Öncelikle kullanılan lazer cihazı ve türü araştırılmalı. Her insanın kıl ve ten tipi farklı olduğu için farklı kıl ve ten tiplerine uygun farklı lazer cihazları bulunuyor. Güvenli ve başarılı bir operasyon olması için kıl ve cilt tipine özel değerler doğru belirlenmeli. Ten rengi, kıl yoğunluğu, kıl rengi ve kalınlığına göre doğru enerji belirlenmeli. Bu aşamada bir uzmana başvurmak çok önemli. İşini iyi ve hijyenik yapan uzmanlar tercih edilmeli. Bunun yanı sıra cildin güneşten korunması da şart.

Lazer Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli
İşlem sonrasında hafif kızarıklık, ödem veya su toplaması olmaması için cildi güneşten korumanız gerek. En az 3 ay boyunca yüksek faktörlü güneş koruyucusu kullanılmalı. İşlem yapılan bölgeye işlem sonrası 24 saat boyunca sıcak su değdirilmemeli. Ağrı veya şişme olursa, yumuşak beze buz sarmak suretiyle uygulanmalıdır. İlk 24 saat içinde fondöten ve allık gibi uygulamalardan kaçınılmalı. Ateş ve iltihap gibi enfeksiyon bulgusu varsa mutlaka işlem yapan uzman aranmalı. Lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenlere kısaca değindim. Önemli olan şey bu operasyonun işinin ehli uzmanlar tarafınca yapılması.

Gönerilmiş Yorumlar
 • Gönül
  Gönül
  Merhaba iyi günler şuanda bi hormon tedavisi görüyorum yüzümde tüylenme oluştu ilaç öncesi böyle bi şikayetim yoktu hem siyah tüy hemde sarı ayva tüyleri oluştu ama çok değil bunun için iğneli lazeri mi önerirsiniz ve ücret hakkında bilgi verebilir misiniz ve de işlemleri Güngör hanım mı yapıyor? İyi günler iyi çalışmalar.
  yanıt
  • admin
   admin
   Merhaba, evet Güngör Hanım ilgileniyor. Lütfen bize iletişim numaralrımızdan ulaşınız.
   yanıt