Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Güzel bakışlara sahip olmanın püf noktalarından biri de kirpiklerde gizlidir. Kıvrımlı, hacimli ve dolgun görünen kirpikler, bakışlarınıza daha derin anlamlar katacaktır. Üstelik uyguladığınız makyajın da bir o kadar doğal görünmesine yardımcı olacaktır. Ne yazık ki küçük yaştan itibaren kullanılmaya başlanan kozmetik ürünler, kirpiklerin yapısını bozmaktadır. Zaman içinde dökülme, seyrelme ve zayıflama söz konusu olabilmektedir. Kirpiklerinizin olduğundan daha zengin görünmesi için kirpik perması tercih edebilirsiniz.

Kirpik Perması Nedir?

Kirpik perması, özel perma makaraları ve bakım ürünleri kullanılarak uygulanan kirpik düzenleme işlemidir. Daha çok hacim kazandırma ve kıvırma için yapılmaktadır. Hemen herkesin kirpik yapısı farklılık göstermektedir. Kirpik perması işlemi de kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

Kirpikler, vücudun en zor şekil alan tüyleridir. Bu nedenle perma işlemi birkaç dakikadan fazla süren bir işlemdir.

Hemen herkesin deneyip memnun kaldığı kirpik perması Ankara civarında da çok tercih edilmektedir. Önemli olan doğru adreste doğru uygulamayı yaptırabilmektir. Bu nedenle profesyonel bakım merkezlerini, tercih etmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Kirpik perması yapılmadan önce kirpiklerinize uygun solüsyon sürülmektedir. Daha sonra kirpik türünüze en uygun bigudi seçimi yapılmaktadır. Doğru bigudi seçildikten hemen sonra kirpiklerinize sarılmakta, hava almayacak şekilde kapatılmaktadır. Solüsyon ve bigudinin birlikte verdiği şekille kirpikleriniz kıvrım almaya başlamaktadır.

Kirpik Perması Güvenli Bir Uygulama mı?

Kirpik perması Ankara çevresinde olduğu gibi Türkiye’nin pek çok noktasında da merak edilen bir uygulamadır. Uygulamayı yaptırmadan önce gerekli araştırmaları yapmanız oldukça önemlidir.

İşinde uzman, profesyonel çalışan kişiler tarafından yapılan kirpik perması oldukça güvenlidir. Kullanılan ilaçları uzman kişiler kullandığı sürece herhangi bir problem yaşamanız mümkün olmayacaktır.