Kaş Kontür (Kıl Tekniği) Nedir? Nasıl Yapılır?

Asırlar boyu bayanlar kaşlarını gürleştirmenin ve bakışlarının çekici olmasının yollarını aramışlardır. Çağımızda da bayanların bu uğraşları devam etmektedir.

Kıl tekniği adı da verilen kaş kontürü işleminde kaşların daha dolgun ve kalın gösterilmesi hedeflenir. Özellikle, kaşlarında seyreklik olan kişiler tarafından tercih edilir. Bu yöntemin uygulanması esnasında, bir kere kullanılan malzemeler tekrar kullanılmamaktadır. Ayrıca tamamen doğan bir boyadan yararlanılmaktadır.

Kaş kontür Ankara merkezleri arasında, bu alanda eğitim almamış kişiler de hizmet vermektedir. Her ne kadar bu salonlar Ankara kaş kontür fiyatlarına göre daha uygun fiyatlar verebilecek olsa da yüzünüzün en önemli bölümlerinden olan kaşlarınızın görünümünü riske atmamalısınız.

Kaş Kontürleme Nasıl Yapılır?

Kaş Kontürleme işlemi, derinin bir kat altına uygulanmaktadır. Ömür boyunca bir kalıcılık sağlamayacaktır. Bu durum, belli bir dönem sonra kaş modası değiştiği takdirde kaşlarınızla sorun yaşamamanızı sağlar. Doldurma tekniği kullanılmaz ve ince kıl çizimleri ile kaş istenen biçimde şekillendirilir.

İşlem öncesinde kaşın çizileceği bölgenin tam anlamı ile temizlenmesi ve arındırılması gereklidir. Kişinin isteğine uygun, uzman kişilerin ellerinde ve bir taslak çizim yapılarak başlanmalıdır. Kullanılacak iğnelerin tek kullanımlık ve doğal boyaların hijyenik, tarihinin geçmemiş olması gerekmektedir

Kontürleme işlemindeki en önemli noktalardan birisi kullanılacak olan boyanın seçimidir. Seçim esnasında kişiye has kaş rengi, ten rengi ve saç rengi gibi noktalar mutlaka göz önünde tutulmalıdır. Aksi halde doğal gibi durmayacaktır. Kaşın tamamına uygulama yapılmadan önce ufak bir noktada deneme yapmak doğru olur.

Kıl Tekniği İle Kaş Yapımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama sonrasında tenin su ile temas etmemesi uygun olacaktır. İlk 1-2 gün su ile temas etmemesi, akabinindeki 1 hafta boyunca da sıcak sudan uzak durulması önemlidir.

Uygulamayı yaptıran kişinin direkt güneşe çıkmaması iz kalmaması adına önemlidir. Cilde yapılan hemen hemen tüm uygulamalar sonrasında bir süre güneşten uzak durmak cilt sağlığı açısından önemlidir.

İşlemin regl dönemlerinde yapılmaması gerekiyor. Adet döneminde vücutta ödem bulunması, işlemin kalıcılığı ve kalitesi üzerinde olumsuz etki yapar.