İpek Kirpik Uygulaması

Şehir hayatında aktif bir şekilde yer alan bayanlar için makyaj önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle, kişilerin yoğun bir hayata sahip olması ile beraber doğal görünen ve zaman dostu olan kalıcı makyaj aranan unsurlardan biri olmuştur.

Kalıcı makyajın bir uygulaması da kirpiklere yapılmaktadır. Yağmur, soğuk, sıcak, rüzgâr, nem gibi faktörlerden etkilenmeyen kirpiklere ipek kirpik uygulaması ile geçilmiştir.

İpek kirpik uygulaması adından da anlaşılacağı üzere ipek veya başka değerli gerçek bir hayvan kılından yapılmış ince tellerin uygun malzemelerle kirpiklere göz kapağının üzerinden yapıştırılmasıdır.

İpek kirpik fiyatlarının, yapılan kirpiklerin kişilerde yarattığı değişiklik hissi ve uzun süren makyajlardan kurtardığı göz önünde bulundurduğunda son derece uygun kalmaktadır. İpek kirpik Ankara uygulamaları için bize gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

2 türlü ipek kirpik uygulaması bulunur. Bunlar 3D ipek kirpik uygulaması ve mink ipek kirpik uygulamalarıdır. Her iki uygulama için de ipek kirpik fiyatları birbirine yakındır.

3D uygulaması adından da anlaşılacağı üzere 3 kat daha yoğun hacim kazandırmak için kullanılır. Takılan kıllar ortasından itibaren 3’e ayrılır. Mink ipek tamamen geçek vizon kılından imal edilir. Uygulama aşaması 3D ile benzerdir.

  • İşlem için öncelikle yüzünüzdeki bütün makyajın temizlenmesi gerekmektedir. Ayrıca cilt nemlendiriciden de arındırılmalıdır.
  • Her kirpik telinin üzerine 1 adet kirpik takılmaktadır. Bu sayede doğal görünüm elde edilmesi amaçlanmaktadır. Kirpiklerin gözün uçlarına doğru yapıştırmalısınız ki, daha etkili bakışlara kavuşabilesiniz.
  • İşlem için özel bir yapıştırıcı madde kullanılmaktadır. Bu nedenle güveninizi kazanabilecek bir merkezde yaptırmanız önerilmektedir. Bu işe yatırım yapmayan, merdiven altı işletmelere itimat etmeyiniz.
  • Gözün üzerine sürülen yapıştırıcının miktarını ayarlamak çok önemli. Az sürülmesi yapışkanlık özelliği etkileyebilir. Çok sürülmesi ise gözde topaklanmalara yol açabilir.
  • Kirpikler takılır takılmaz kurutucuyla kurutulmalı ve kişi gözlerini hemen açmamalı
  • Uygulama yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bir göz için bir saat gerekli bir süredir. Uygulama sonunda göze en az bir gün su
  • değdirilmemelidir. Daha uzun süreli kullanım uygulama sonrası yapılacaklara bağlıdır.
  • 80- 90 gün boyunca sorunsuz kullanabilirsiniz. Son gün ipek kirpikleri diğer kirpiklerinize zarar vermeyecek şekilde çıkarmalısınız

İpek Kirpiğin Zararları Var Mıdır?

Kullanılan yapıştırıcının kaliteli olduğundan emin olmalısınız. Kalitesiz ürünler kullanılması göz sağlığı için zararlı olsa da kaliteli malzemeler ile işlem yapıldığı takdirde herhangi bir problem olmayacaktır. Kalitesiz malzemelerin ek olarak kanserojen madde içerme tehlikesi bulunmaktadır.

Vücudunuz ve özellikle yüzünüz için yaptırmayı tercih edeceğiniz herhangi bir uygulama için güvenilir, emin merkezler ile ehil, uzman kişiler burada da önerilmektedir. Tıpkı pek çok şehirde olduğu gibi İpek kirpik Ankara salonları arasında da sağlığa zarar veren uygulamalar yapan yer bulunmakta. Bu nedenle mutlaka güvendiğiniz bir yerden hizmet almalısınız.