Tunalı Hilmi Cad, 100/8 Kavaklıdere - Ankara Pazar Hariç 09:00-19:00 (0312) 427 36 38
0

Blog

İğneli Epilasyon Nedir Ve Nasıl Yapılır?

İğneli Epilasyon Nedir Ve Nasıl Yapılır?

İğneli Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Epilasyon, vücutta bulunan ve istenmeyen tüylerin çeşitli usul ve yöntemlerle uzaklaştırılmasıdır. Tarih boyunca birden çok yöntem kullanılmış olup, teknolojinin gelişmesi epilasyonun daha kolay ve etkili bir şekilde yapılmasına olanak sağlamıştır. Hala klasik epilasyona devam edenler olduğu gibi iğneli epilasyon ile tüylerinden kurtulmayı tercih edenlerin sayısı da oldukça çoktur.

İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli epilasyon, oldukça ince uçlu bir iğne ile kıl yuvasına girilerek kıl kökünün elektrikle yakılması ve aktivitesinin ortadan kaldırılması sonrasında açıkta kalan kılın cımbız ile vücuttan atılması sürecinin adıdır. Bu işlem tek tek bütün kıl kökleri için uygulanmak durumundadır.

Yüzlerce kıl kökünde uygulanan yakma ve çekme işlemleri bir miktar acıya sebebiyet vermektedir. Bu nedenle ten uyuşturularak acı hissinin azaltılması sonrasında işlemlerin doğru bir şekilde yapılması için gereklidir. Bu uygulamalar sonrasında birkaç gün daha acı devam edeceği için dinlendirici kremler kullanmak yararınıza olacaktır.

Her bir kıl kökünde kızarıklıklar meydana geleceği için birkaç gün sürecek destek tedavisi almanız gerekebilir. Öyle ki, iğneli epilasyonu ehil, eli becerikli ve uzman kişilere ve her türlü donanıma sahip merkezlerde yaptırmalısınız. İşlemin neticesi uygulanma başarısına, uzman ehliyetlere ve hijyene bağlıdır. Ankara’da iğneli epilasyon yaptırmak istiyorsanız Güngör İşleker Güzellik Merkezi size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

İğneli Epilasyon İle Lazer Epilasyon Karşılaştırması

İğneli ve lazer epilasyonları arasındaki fark, daha çok uygulanma alanlarını içermektedir. Lazer epilasyon çoğunlukla kalın ve koyu renkli kıllarda başarı sağlayıp ince ve sarı tüylere çok fazla etki edememektedir. Buna rağmen iğneli epilasyon ise ince ve sarı renkli tüylerden kalın ve koyu renkli tüylere kadar etki etmektedir.

Açık renkli tüyler için uygulanan lazer epilasyonundan sonra iğneli epilasyon yöntemi tamamlayıcı bir görev taşır. Böylece iki emek gerektirmektedir.

İğneli Epilasyon Nasıl Uygulanır?

İğneli epilasyonda işin özü kıl yuvasına özel elektrik verilmesi ve sürecinde saklıdır. Kılın yapısına ve cilt tipine göre yapılmış, vücuda zararsız, elektrikte erimeyen, ilgili maddeden yapılmış esnek iğneler kullanılmaktadır. Çünkü işlem esnasında ve sonrasında cildin kendini yenileme süreci ve hastanın alacağı verim kullanılan iğneye bağlıdır.

Kullanılan elektrik düşük dozda olup, deri altındaki her bir foliküldeki kökü besleyici yağları tamamen yakmaktadır. Açıkta kalan kılın cımbızla vücuttan çekilmesi süreci ikinci adımdır.

Vücut tipine uzmanın belirleyeceği seanslar üzerinde işlemler sürmekte olup hormonal bir etki yoksa başarı yüzdesi oldukça yüksektir.

İğneli Epilasyon Zararlı Mıdır?

İğneli epilasyonun hiçbir kimyasal ve radyoaktif zararı bulunmamaktadır. Lokal anestezi ürünü dışında sadece süreç sonrasında tedavi edici kremler kimyasal kaynaklıdır.

Kullanılan bölgede hafif kızarıklıklar meydana gelebilir, bunların tedavisi gereklidir, uzmanın önereceği kremler kullanılmalıdır. Bu nedenle mutlaka sizinle yakından ilgilenecek ve işini hassas bir şekilde yapan Ankara’da hizmet veren Güngör İşleker’den bilgi alabilirsiniz.

Gönerilmiş Yorumlar
 • hülya yıldız
  hülya yıldız
  Merhabalar, ben 2 yil once yuzume lazer yaptirdim jilet ile traslayip bir jel sürüp yaptilar. Yuzumdeki killar sertlesti sakal gibi oldu. Endokrin uzmani igneli epilasyonu onerdi. Bu konuda bilgi istiyorum. Igneli epilasyon hizmetiniz devam ediyor mu? Randevu talep ediyorum.
  yanıt
  • admin
   admin
   Merhaba, size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen iletişim numaralarımızdan bize ulaşın. İyi günler dilerim.
   yanıt
 • TESLİME TAMER
  TESLİME TAMER
  kızım çene altı ve bıyık bölgesini iğneli epilasyon yaptırmak istiyor sizden bilgi almak istiyorum
  yanıt
  • admin
   admin
   Merhaba, ilginiz için teşekkür ederim. İletişim numaralarından bize ulaşırsanız daha detaylı bilgi verebiliriz. İyi günler dilerim.
   yanıt
   • ebru
    ebru
    merabalr yerınız nerede bırde telfon numarası alabılırmıyım
    yanıt
    • admin
     admin
     Merhaba, Bizi aramaktan çekinmeyin lütfen. (0312) 427 36 38
     yanıt
 • Ferhat
  Ferhat
  İyi akşamlar.sakal üstü bölgeme iğneli lazer epi. Yaptırmak istıyorum,bu konu hakkinda bilgi alabilirmiyim?seans aralıkları ve fiyatı Hakında mümkün ise en kısa Zaman içinde başlamak istiyorum.teşekkür ederim.
  yanıt
  • admin
   admin
   İletişim numaralarımızdan bize ulşırsanız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.
   yanıt
 • Tuğçe
  Tuğçe
  Merhaba yüz için iğneli epilasyon fiyatınız nedir.
  yanıt
  • admin
   admin
   Merhaba lütfen iletişim numaralarımızdan bize ulaşın.
   yanıt