Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğru kuaför ve makyaj salonunun tercih edilmesi, gelin makyajı için de gece makyajı için de çok önemlidir. Gelinliğinizi giydiğiniz gün, sizin için en özel gündür. Bu günü geride bırakırken çekilen fotoğraflara yıllarca bakabilirsiniz. Kötü bir makyajla anı biriktirmek, özel gününüzün kötü geçmesine neden olmak istemezsiniz. Bu nedenle uzun süre dayanıklı, kolayca akıp karışmayacak kaliteli gelin makyajını tercih etmelisiniz.

Anlaştığınız makyözünüz profesyonel olursa düğün gününüzde muhteşem görünürsünüz. Bu nedenle derin bir araştırma yapıp doğru seçimi yapmalısınız.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelin makyajınızı yaptırırken makyözünüzün fikri kadar kendi fikirlerinizi de önemsemelisiniz. Özellikle cilt ve göz makyajınıza dikkat etmeli, renk seçimlerinizi özenle yapmalısınız. Göz makyajınızı yaptırırken dikkat etmeniz gereken önemli nokta far seçimi olacaktır. Tercih ettiğiniz farın rengi, gözlerinizin rengini bastırmamalıdır.

Göz renginizle orantılı olarak önce göz pınarlarınıza açık renk seçmeli daha sonra koyultmalısınız. Bu şekilde gözleriniz daha çekik ve büyük görünecek, renkleri daha derin hissedilecektir. Bununla beraber dilediğiniz renkte eyeliner seçebilirsiniz. Gelinlik için en çok siyah ve kahverengi eyeliner tercih edilmektedir.

Göz makyajınızda dikkat etmeniz gereken bir başka detay kirpiklerdir. Gelin makyajında olmazsa olmaz olan kirpikler, gözlerinizle orantılı olarak seçilmelidir. Gözünüz küçükse tek tek kirpik taktırmalısınız. Kalıp kirpikler, küçük gözlerde oldukça absürd görünmektedir.

Gelin Makyajı Fiyatları Ne Kadardır?

Gelin makyajı gibi gece makyajı, mezuniyet ve özel gün makyajı da profesyonellik gerektiren makyajlardır. Bu özel günlerde tercih ettiğiniz kıyafetlere uygun makyajlar yaptırmanız oldukça önemlidir. Tüm bu tercihleriniz sırasında işinde uzman bir ekiple çalışmaya özen göstermelisiniz.

Profesyonel ekipler, ortaya kusursuz bir iş çıkarırken aynı zamanda tereddüt etmenize neden olabilir. Çoğunlukla İstanbul, İzmir, Ankara gelin makyajı fiyatları hemen her şehirde yakınlık göstermektedir. Bu nedenle ücretleri gözünüzü korkutabilir.
Ödeyeceğiniz miktar, tercih ettiğiniz güzellik salonuna göre değişkenlik gösterse de gelin makyajı en az üç haneli rakamlardan  başlamaktadır. Bunun yanında kirpik tercihinizden makyajınızda kullanılan ürünlerin kalitesine kadar her detay fiyat belirleyici olacaktır.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Özel gecelerde tercih edeceğiniz makyaj, şık görüntünüzü destekleyecektir. Abartıya kaçmadan yüzünüzün kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizi makyaja hazırlamak için baz kullanımı ile adım atabilirsiniz. Daha sonra ten renginize uygun bir kapatıcı ve sabitleyici bir pudra ile makyajınıza başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz kapatıcı ve pudranın sonrasında göz makyajınıza başlamalısınız.

Far bazı, gözaltı kapatıcısı kullanıp dilediğiniz renkte far seçebilirsiniz. Gece makyajı için en ideal far uygulaması dumanlıdır. Buğulu gözler, şık görünmenize, bakışlarınızın derinlik kazanmasına yardımcı olacaktır. Sonrasında eyeliner ve rimelle makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Gece makyajında en önemli detay rujdur. Bu nedenle rujunuzun iddialı bir renk içermesine özen göstermelisiniz. Kırmızı, bordo, mor gibi koyu renkler geceler için idealdir.

Gece Makyajı Fiyatları Nasıldır?

Yaşadığınız şehre göre makyaj fiyatları değişiklik gösterecektir. Ankara makyaj fiyatları ile İstanbul makyaj fiyatları aynı olmayacaktır. Dolayısıyla en az makyözünüz kadar yaşadığınız şehrin standartları da önemlidir. Yalnızca şık bir gece makyajını en az üç haneli rakamlar dan başlayan fiyatlara yaptırabilirsiniz. Yaşadığınız şehir, tercih ettiğiniz merkez pahalı ise bu durumda çok daha fazlasını ödemeniz gerekebilir.