Tunalı Hilmi Cad, 100/8 Kavaklıdere - Ankara Pazar Hariç 09:00-19:00 (0312) 427 36 38
0

Blog

Ankara Profesyonel Manikür ve Pedikür Hizmeti

Ankara Profesyonel Manikür ve Pedikür Hizmeti

Manikür, Pedikür Nasıl Yapılır?

Kadın ve erkek olması fark etmeksizin el bakımı herkes için son derece önemli olmalı. El ve ayak bakımının olmazsa olmazları ise manikür ve pedikürdür.

El ve ayaklar sağlıklı vücudun olmazsa olmazlarıdır. Bu nedenle ehemmiyetli çalışan merkezlerde işinin ehli, uzman kişilerin bilgisinden ve tecrübesinden yararlanarak sağlıklı ve bakımlı, güzel el ve ayaklara sahip olmak hiç de hayal olarak kalmayabilir.

Ankara en iyi manikür salonları arasında yer alan yerlerin en büyük sırlarının temizlik, titiz çalışma ve müşteri memnuniyeti olduğu ortaya çıkmıştır.

El Ve Ayak Bakımı Neden Önemlidir?

 

Dış görünüş insanın aynasıdır. İletişim esnasında vitrininiz yüzden sonra ellerinizdir. Dikkat çeken ve imajınızı sergileyen esasında ellerinizdir. Yaşınızın kaç olduğu yüzünüzden değil, ellerinizden anlaşılır. Tüm işi yapan eller olduğu gibi, tüm yükü çeken ayaklardır.

Ellerin ve ayakların bakımlı olması günlük ve özel hayatınızda size avantajlar kazandıracaktır. Onlara iyi bakmalısınız. Bu da doğru yaptırılan manikür ve pedikür ile mümkün olmaktadır. Cildinize ve yüzünüze özen gösterdiğiniz gibi doğayla en çok temas halinde olduğunuz el ve ayaklarınızın bakımını ertelememelisiniz.

Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür yapılacak elde kesinlikle oje bulunmamalıdır ve uygun kremlerle veya vazelin ile iyice nemlendirilmelidir.

Tırnak derisi ve çevresinde yara, bere veya enfeksiyon yer almadığına dikkat edilmelidir.

Günlük işlerin büyük bir kısmı ellerle yapıldığı için esasen suyla çok fazla temas önerilmemektedir ve gün içerisinde ellerin bir süre nemli kalması, uygulanacak manikürün kullanımını, yapımını ve kolaylaştıracaktır ve uzun soluklu olmasına yardımcı olacaktır.

Manikür esnasında kullanılan bazı malzemeler vardır. Salonlarda özel aletlerin ve tek kullanımlık araçların kullanılması son derece önemlidir.

Tırnakların şekillenmesi ve diplerindeki etlerin alınması süreci çok önemlidir. Tırnak makası, normal makas ve diğer araçların steril olduğuna dikkat etmeniz önerilir. Bu işlemlerden sonra isteğe bağlı tırnak bakımını tamamlayıcı oje uygulanabilir.

Pedikür Nasıl Yapılır?

Pedikürde ayak tırnaklarının düzgün şekilde kesilmesi, tırnak aralarının etlerinden arındırılması esas işlemlerdendir. Bu işlemlerin hijyenik araçlarla yapıldığına dikkat ediniz.

Sonraki adımlarda topuk derisinin yumuşatılması, ölü hücrelerin atılması uygulamaları vardır. Gerektiği durumlarda ayak nemlendiricileri ve ayak kokusunu giderici esanslar kullanılmaktadır.

Gün içerisinde ayakta kalmanıza yardımcı, bir yerden başka yere gitmenizi sağlayan, vücut ağırlığınızı bir ömür boyu taşıyacak olan ayaklarınıza iyi bakmanız, bakımını sağlıklı bir şekilde yapmanız onlara vefa borcunu yerine getirmenizi sağlayacaktır.

Özellikle uzun süre ayakkabının içinde kalan ayaklarınızın nefes almasını sağlamak, varsa nasır tedavisi yaptırmak, topuk derisini eski esnekliğine kavuşturmak pedikür esnasında yapılacak işlem süreçlerindendir.

Manikür Ve Pedikür Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Manikür ve pedikür yapılırken öncelikle kesinlikle hijyene büyük önem verilmelidir. Steril koşullarına yeteri kadar özen gösterilmediği takdirde Hepatit gibi hastalıkların kişiden kişiye geçme tehlikesi görülür. Bu nedenle güveninizi hak eden merkezlerde ehil kişilere yaptırmayı uygun görebilirsiniz.

Yazın mantar enfeksiyonlarına daha çok maruz kalındığı için pedikür ve manikürün bu mevsimde de yaptırılması önerilir.

El tırnakları 1 haftada ve ayak tırnakları 2 haftada uzadığı için manikürü haftada bir kez, pedikürü iki haftada bir kez yaptırmanız daha olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Ankara’da En İyi Pedikür ve Manikür Nerede Yaptırılır?

El ve ayak bakımınız için doğru yerleri seçmeniz şart. Aksi durumda yalnızca hoş durmayan el ve ayak tırnakları ile değil tırnak batması gibi ciddi sorunlarla dahi karşılaşabilirsiniz.

Ankara en iyi manikür yapan yerin, uzman kadromuzla hizmet verdiğimiz güzellik merkezimiz olduğunu söyleyebiliriz. Pedikür hizmetinde de aynı şekilde Ankara’da en iyi pedikür salonlarından olduğumuzdan emin olabilirsiniz.

Gönerilmiş Yorumlar
 • furkan
  furkan
  erkeklere hizmet veriyor musunuz
  yanıt
 • Süleyman
  Süleyman
  Merhaba , Erkek manikür ve pedikür işlemleriniz var mıdır? Varsa manikür ve pedikür için fiyat nedir? 2 kişi olarak düşünmenizi rica ederiz
  yanıt
  • admin
   admin
   İletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
   yanıt